tr
enru

Yükleme Sistemleri

Yükleme Sistemleri

Yükleme sistemleri; yükleme rampası ve yükleme körüğü olarak iki tiptir.

Yükleme Rampası beton içine gömülerek hiçbir yer kaplamaz. Hidrolik ekipmanları ve tasarımın uyumu ile çok kullanışlı rampadır. Yükleme rampası yükleme süresini kısaltarak iş verimliliğini arttırır. Yüksek hareket aralığı ile yükleme boşaltmada her araca uyum sağlar. Hidrolik ve elektrik uyumu sayesinde kolay kullanım, imal edildiği gözyaşı desenli sac sayesinde forkliftin kaymasını engeller. Yapısı gereği araç yüksek-liğine göre seviyesini ayarlayabilir-siniz. Yükleme rampası kullanımı için önerdiğimiz menteşeli ve teleskopik olarak iki farklı model içeriyor. Teleskopik yükleme rampası özellikle konteynır yüklemelerinde menteşeli rampaların flapının yetmediği durumlar için flapı uzayan rampalardır. 600 mm’den 1000 mm’ye kadar imal edilen 12/13 mm kalınlığındaki hidrolik flap konteyner yüklemeleri için mükemmel bir çözüm sağlamaktadır. Yükleme Rampası ürünlerimiz istenilen RAL renkleri ile imal edilebilmektedir.

Yükleme Sistemleri

Yükleme Körüğü yükleme sistemleri için vazgeçilmez bir çözüm olmaktadır. Depo veya antrepo binalarında yükleme boşaltma esnasında bina ile araç kasaları arasında sızdırmaz köprü vazifesini görür. Isı ve hava geçişini engellemektedir. Yapıldığı malzeme kalitesiyle sağlam bir yapı oluşturmaktadır. Yaprak tip ve şişme tip olmak üzere iki şekilde imal edilmektedir. Yaprak tip makaslı sistem olup araç çarpmalarına karşı kendini korumaya almaktadır. Şişme tip bir fan yardımıyla şişerek aracı körük içinde hapsetmektedir. Şişme tip hem hava geçişlerinde hem de ısı geçişlerinde etkilidir.

Yükleme Rampası Ürün Çeşitleri
Yükleme Sistemleri Özellikleri
Yükleme Sistemleri ile İlgili Merak Edilenler
Yükleme rampası nereye uygulanabilir?

Yükleme rampası; fabrikaların ve lojistik depoların mal kabul ve yükleme alanlarında tır ve benzeri tonajlı araçların alana yanaşmasının ardından yüklemenin gerçekleştirilmesi için kullanılmaktadır,

Yükleme rampası nasıl imal edilir?

Yükleme rampaları depo yüksekliği, araç genişliği ve bunun gibi farklı değişkenlere göre farklı boyutlarda tercih edilebilir ve buna özel üretim yapılabilir. Eğer standart ölçülerin yanı sıra sıradışı bir takım araç ve depo yükseklikleri için özel üretilen yük rampaları tercih edilmektedir.

Yükleme rampası nasıl imal edilir?

Yükleme rampaları depo yüksekliği, araç genişliği ve bunun gibi farklı değişkenlere göre farklı boyutlarda tercih edilebilir ve buna özel üretim yapılabilir. Eğer standart ölçülerin yanı sıra sıradışı bir takım araç ve depo yükseklikleri için özel üretilen yük rampaları tercih edilmektedir.

Yükleme körüğü nereye uygulanabilir?

Yükleme körükleri genelde lojistik merkezlerinde ve depolarda kullanılır. Bu yerlerde stok alanı ve dış ortamın elverişsiz koşullarının ilişkisini kesmek için kullanılır.

Yükleme körüğü neden tercih edilir?

Bu yükleme körüklerinin sahip olduğu esnek kauçuk yanaklar ve makas sistemleri sayesinde sizler de oldukça hızlı bir yükleme ve boşaltma yapma şansını kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Özellikle de tekstil, gıda sektörü ya da ilaç sektöründe hijyen, ısı ve rutubet gibi faktörler oldukça önemlidir ve bu ürünleri dış etkenlerden en iyi şekilde korumak gerekmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin Bize Ulaşın

Kapısan , 1983’den beri mülklerin ve işletmelerin güvenliğini sağlama konusunda uzmandır . Uzman mühendis kadromuz ve kurum içi üretimimizle, sarmal kepenk teknolojisinin imkanlarının sınırlarını zorlamaya devam ediyoruz. İşletmeniz için sarmal kepenklerin neler yapabileceğini keşfetmek için bugün bizimle iletişime geçin.

Hayallerinizi Ertelemeyin! Aklınızdaki Tüm Sorular için
Lütfen Bize Ulaşın
Ürün Sipariş Formu