tr
enru

Yangın Dayanımlı Kapı

Yangın Dayanımlı Kapı

Yangın Dayanımlı Kapı, üretim amacı insan sağlığını koruyup ve duman gazının etkilerinden izole etmektir. Yangın kapısı kaçışların güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar. Yangın merdivenleri oluşturulup ısı, duman geçirmeyen özel yangın kapıları kullanılmalıdır. Kapının otomatik olarak kapatmasını sağlayan yaylı menteşenin yanı sıra opsiyonel olarak alınan hidrolik kol ile daha sık kullanım sağlanabilir. Ürün çeşitlerimizde tek kanatlı ve çift kanatlı olmak üzere iki farklı model bulunmaktadır. Kanatların altında istenildiğinde paslanmaz tekmelik uygulanabilir. Yangın kapısı yönetmeliğine uygun olarak 60, 90 ve 120 dakika yangına dayanımlı modeller vardır. Kapı dolgu malzemesi olarak 150kg/m³ taş yünü, 12,5 mm yangına dayanıklı alçıpan ve 128kg/m³ seramik yünü kullanılmaktadır. Yangın Kapısı ürünlerimiz istenilen RAL renkleri ile imal edilebilir.

Yangın Dayanımlı Kapı Ürün Çeşitleri

Yangın Dayanımlı Kapı Özellikleri
Yangın Dayanımlı Kapı ile İlgili Merak Edilenler
Yangın dayanımlı kapı neden kullanılır?

Acil çıkış kapısı olarak da adlandırılan kapılar ; konut veya ticari yapılarda, olası tahliye gerektiren durumlarda acil yapıyı boşaltma senaryosu gereği uygulanmaktadır.

Yangın dayanımlı kapı nasıl çalışır?

Kapıların açılımı panik bar ve kilitli kol ile yapılmaktadır.

Yangın dayanımlı kapı hangi malzemeden imal edilir?

Dış yüzeyi metal saç ve iç yüzeyi taş yünü yalıtımı ile bütünleşmektedir. Kapılar tek kanat ve çift kanat olarak ölçü baz alınarak yapılabilir.

Yangın dayanımlı kapı ne kadar dayanıklı?

Yangın kapıları 60-90-120 derece yangına dayanımlı olarak sınıflandırılır.

Daha Fazla Bilgi İçin Bize Ulaşın

Kapısan , 1983’den beri mülklerin ve işletmelerin güvenliğini sağlama konusunda uzmandır . Uzman mühendis kadromuz ve kurum içi üretimimizle, sarmal kepenk teknolojisinin imkanlarının sınırlarını zorlamaya devam ediyoruz. İşletmeniz için sarmal kepenklerin neler yapabileceğini keşfetmek için bugün bizimle iletişime geçin.

Hayallerinizi Ertelemeyin! Aklınızdaki Tüm Sorular için
Lütfen Bize Ulaşın
Ürün Sipariş Formu