tr
enru

Hermetik Kapı – Hastane Kapısı

Hermetik Kapı – Hastane Kapısı

Hermetik Kapı ürünlerimizin mekanizması ve kanat tasarımı olarak üç farklı modeli vardır.

Hermetik Kapı mekanizması ve kanat tasarımı tam steril ortamlarda olması gerektiği gibi toz tutmayan pürüzsüz yüzeyler ile şekillendirilmiş son derece ergonomik bir yapı içerisindedir. Mekanizma içerisinde bulunan eklemli yapı sayesinde kanat kapanma noktasına yakın bir seviyeye geldiğinde eş zamanlı yatay bir hareket ile yuvaya girer, özel kılavuzlama sistemi sayesinde hava sızdırmaz ve kanat dört kenardan boşluk kalmadan kapanır. Ameliyat kapıları ise hermetik kapılardan farklı olarak kapı kurşunlu dolgu malzemesi kullanılmaktadır.90° Paslanmaz kapılarımız ise hermetik kapılardan farklı olarak menteşeli mekanizmayla çalışır.

Paslanmaz Kapı ürünlerimiz istenilen RAL renkleri ile imal edilebilir.

Hermetik Kapı Ürün Çeşitleri

hermetik kapı özellikleri
Hermetik Kapı ile İlgili Merak Edilenler
Hermetik kapı neden kullanılır?

Genellikle hava akışının olmaması gerektiği alanlarda sızdırmazlığı karşılamak sebebiyle yapılan kapılardır.

Hermetik kapıları nasıl konfigüre edebiliriz?

Hermetik kapıların içerisine gözetleme camı eklenebilir ,kapıların içerisine istenirse kurşun levha monte edilerek bu sayede radyasyon geçirgenliği minimize edilmiş olur, eğer talep tamamı ile radyasyon geçirgenliğini engellemek ise gözetleme camı da kurşun alaşımlı yapılabilir. Kapının gövde kısmı paslanmaz olabileceği gibi ahşap yada lamine olabilir. Genel kullanım ölçüsü genişlik 140 cm yükseklik 220 cm’dir.

Hermetik kapılar nerede kullanılır?

Hermetik kapıların genel kullanım alanları sterilizasyon gerektiren ameliyathaneler, müzeler ve temiz odalardır , genellikle medikal alanlarda uygulaması daha sık görülebilir. içerisinde bulunan alana dışarıdan sızdırmazlık istenen her noktaya monte edilebilir.

Hermetik kapılar hangi hammaddelerden üretilir?

Kapı paslanmaz gövde ve özel kimyasal bileşenlerden oluşan yoğunlaştırılmış poliüretandan oluşmaktadır.

Hermetik kapılar nasıl kullanılır?

Kapı kullanımı için el sensörü, topuk sensörü, radar, kartlı geçiş yada şifre paneli gibi seçenekler mevcuttur. Manuel kullanım imkanı vardır ve bu sebeple el tutamacı yer almaktadır.

Hermetik kapılar hangi standartlara uygundur?

Hermetik kapılar : TS-EN 1026 standartlarına uyumludur ve CLASS 1 sertifikasına sahiptir.

Daha Fazla Bilgi İçin Bize Ulaşın

Kapısan , 1983’den beri mülklerin ve işletmelerin güvenliğini sağlama konusunda uzmandır . Uzman mühendis kadromuz ve kurum içi üretimimizle, sarmal kepenk teknolojisinin imkanlarının sınırlarını zorlamaya devam ediyoruz. İşletmeniz için sarmal kepenklerin neler yapabileceğini keşfetmek için bugün bizimle iletişime geçin.

Hayallerinizi Ertelemeyin! Aklınızdaki Tüm Sorular için
Lütfen Bize Ulaşın
Ürün Sipariş Formu